Brenda jetës magjepsëse të Nusretit, nga pallati 36 milionë £ te miqësia me David Beckham dhe DiCaprio


Nusret Gökçe, kuzhinieri turk i njohur nga miliona ndjekësit e tij si “Salt Bae”, kishte një edukim modest dhe u rrit në një familje aq të varfër saqë iu desh të linte shkollën kur ishte 10 vjeç.

Po ai u rrit shpejt dhe fansat e tij tani përfshijnë David Beckham, Christiano Ronaldo dhe Leonardo DiCaprio.
Djali i një minatori, Nusret ishte një nga pesë fëmijët e lindur dhe rritur në një periferi të vogël të go.di.tur nga varfëria në lindje të Stambollit.

Familja e tij e largoi nga shkolla në moshën 10 vjeçare, për shkak të presioneve financiare dhe ai u detyrua të punonte që në moshë të vogël.
Në moshën 13-vjeçare ai u mor si çirak i kasapit, duke punuar me orë të tëra në steakhouses turke për rreth 10 vite përpara se të transferohej në Buenos Aires me një mision për të mësuar më shumë rreth mishit.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *