Paska qene i fshehte! Gena zbulon sekretet nga jeta e tij: Kemi 14 vite bashkë, ja si e njoha gruan


Në programin “Dola te Ola” këtë të diel ishte i ftuar këngëtari i njohur Gena, i cili gjatë bisedës u ndal edhe te marrëdhënia që ai ka me partneren e tij.

Gena zbuloi se me Lorenën është njohur në një nga lokalet ku ai performonte, dhe ajo kishte shkuar me njerëz të afërt të saj. Gena tregoi se Lorena jetonte jashtë ndaj ishte treguar paska indiferente ndaj performancës së tij. Sjellja e saj i kishte bërë përshtypje këngëtarit duke bërë që ai të interesohej për të.

Prej atij momenti ata filluan të dilnin dhe tashmë prej 14 vitesh jetojnë së bashku një histori shumë të bukur dashurie. Gena dhe Lorena janë kudo bashkë pasi ajo merret me menaxhimin e këngëtarit dhe kujdeset që çdo gjë të shkojë siç duhet. “Është shumë kërkuese dhe e prirë për këtë punë”, tha ai.

Teksa u pyet se cilën prej këngëve të tij pëlqen bashkëshortja, ai tha se i pëlqejnë baladat dhe këngët që kanë tekst. “E gjen veten në muzikën dhe këngët e vërteta”, shtoi ai.

Gena zgjodhi ta përshëndesë Lorenën në “Dola te Ola” me këngën që ata janë njohur “Sa lot kam derdhur”, duke i dhuruar një kujtim të bukur jo vetëm asaj por edhe vetes.

Teksa rrugëtoi nëpër kujtime me anë të fotografive Gena e cilësoi fëmijërinë e tij si shumë të bukur duke zbuluar se dëshira e tij ka qenë të bëhej oficer. Ai zbuloi gjithashtu se i pëlqente shumë piktura, ndërkohë që për lidhjen me muzikën tha se si fillim nisi me baterinë dhe më pas kaloi te muzika.

Gjatë programit Gena ndau kujtime të bukura edhe nga shoqëria e tij me vëllezërit korçarë, duke treguar se si fillim ata janë bërë bashkë në aktivitetet e ndryshme që zhvilloheshin në Korçë dhe më pas mes tyre lindi një miqësi të ngushtë, e cila ndër vite është forcuar. “Tashmë nuk ka festë që mos të jemi bashkë”, thanë djemtë.

Gena kujtoi edhe momente që ka kaluar me artistë të tjerë si Aurela Gaçe, Eli Fara, Aleksandër Gjoka, Elton Deda e shumë të tjerë.

Këngëtari teksa foli edhe për projektin e tij më të fundit muzikor “Zemrën ma ke marr”, një bashkëpunim me Klementin, zbuloi se gjatë pandemisë ka bërë 7 këngë. “I kam bërë vetë që nga muzika e deri te teksti”, tha këngëtari duke specifikuar se kompozimin e tyre e ka realizuar për vetëm 2 javë.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *