Xhekito dhe Kiara/ Kush janë dy të rinjtë që bυllizυan dhe dhυnuan vajzën nga Durrësi?


Xhekito Dollaku dhe Kiara Sh. janë dy të rinjtë, në moshë madhore, që dhυnojnë dhe bυllizojnë një vajzë në Durrës, për arsye të krenarisë së tyre. Nga videoja që publikuam mbrëmjen e djeshme, pati një reagim të madh të qytetarëve, të cilët kërkonin identifikimin e autorëve dhe dënimin e tyre.

Policia e Shtetit ende nuk ka një reagim në lidhje me videon. Kiara Sh., për pak muaj bën 18 vjeç, ndërsa djali i cili dhυnon vajzën është mbi 20 vjeç. Ky i fundit, thuhet se ka vetëm pak muaj që ka dalë nga burgu, pasi ka vuajtur dënimin për vjedhje.

Edhe njëherë, JOQ ALBANIA kërkon reagimin e institucioneve dhe marrjen në mbrojtje të një vajze, që me shumë mundësi edhe sot vazhdon të dhυnohet. Reagimi i institucioneve, organizatave apo edhe personazhive publike ka qenë i vakët. Big Brother, mesa duket ka më shumë rëndësi.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *