Sherri kthehet në tr*gjedi ,17-vjeçarja mb.yt nënën e saj


Viktima, një grua 55-vjeçare dhe mësuese e një shkolle fillore, Teresa Spanò, u gjet e vdekur në banesën e saj në Bagheria, në provincën e Palermos.

Vajza 17-vjeçare, pas një marrje të gjatë në pyetje, u vendos nën masën e sigurisë “paraburgim”, me akuzën e vrasjes me dashje. E reja ka rrëfyer se e ka mbytur të ëmën. Prej kohësh, zënkat mes të dyave kishin qenë në rend të ditës.
Vrasja do të ishte epilogu tragjik i një sherri që shpërtheu mes nënës dhe vajzës në orën tre të mëngjesit mes të dielës dhe të hënës. Ka qenë 17-vjeçarja që ka ngritur alarmin paraditen e së hënës rreth orës 8.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *