E bujshme! Flamur Vezaj: Ervis Martinajn nuk e kanë νrαrë, ja ku fshihet!


Zhdukja e Ervis Martinajt, “mbretit” të lojrave të fatit, ka qenë kryefjala e aktualitetit në këtë fund vere. Për Martinajn skenarët janë të shumtë, që nga vr asja e deri tek inskenimi i të gjithë ngjarjes. Së fundmi një reagim ka ardhur edhe nga gazetari Flamur Vezaj, i cili shprehet se Vis Martinaj, nuk është rrëmbyer dhe nuk është vr arë.

Duke theksuar se Vis Martinaj është një njeri që nuk ia zë besën askujt dhe se nuk mund të binte kaq lehtë pre e një rrëmbimi, Vezaj shkuan se ai mund të jetë larguar dhe po fshihet në Kosovë. Vezaj thekson se të gjitha këto skenarë po bëhen që ai të strofulla dhe që armiqtë e tij të mund ta gjejnë.

“Martinaj, akoma besoni qe e kane rrembyer e vr are!???! Ai nuk beson asnje person, as familjaret e tij dhe per kete fakt eshte “vetzhdukur” me shume gjasa ne Kosove!

E gjithe kjo lufte ne media, me burime e konspiracion, mendoje se behet qe ai te dal nga strofulla qe “armiqte” ta gjejne! Kaq! Eshte nje intrige e vjeter!!

Nuk eshte Martinaj me i rrezikshmi e me krimineli se ata ndertues biznesmen ne Tirane qe kane kap politikanet Dhe i kane tredhur! Martinaj bente zhurme ku shkonte dhe “urdheronte” tjeret te sulmonin per ate se vet e fshihte doren! E keshtu ka bere leke edhe me ndihmen e qeverise se atij “non grates”


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *