E FUNDIT/ Motra “djeg” vëllain, jep dorëheqjen nënkryetari i Bashkisë


Zhvillime të befta në Bashkinë e Pogradecit. Këtë të enjte ka dhënë dorëheqjen nënkryetari i kësaj bashkia. Bëhet fjalë për Johan Sterjon, vëllain e Viola Strerjos, e cila u arrestua pak ditë më parë pasi ka dyshime se kishte mashtruar qytetarët duke u marrë para, me argumentin se do t’u siguronte atyre më pas fonde dhe grante përmes skemës së AZHBR-së.

Burime nga Bashkia bëjnë me dije për Fax Web se i është kërkuar të lërë këtë post dhe pas kësaj Sterjo ka marrë këtë vendim.

Aktualisht Johan Sterjo vazhdon të jetë drejtor i Ujësjellësit, ndërkohë dega e PD-së në këtë qytet ka kërkuar largimin e tij nga posti i drejtorit.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *