Dje u tha se Luizi është mirë, por një mjeke që punon në Gjermani degjeneron Arbanën: Si mund ta bëni atë gjë juLuiz Ejlli ka trazuar fort ujrat në shtëpinë e BBV për faktin se i ka treguar Kiarës se vuan nga një sëmundje e rrallë, mbrëmjen e djeshme kjo çështje është folur dhe vendimi i marrë nga produksioni ishte që Luizi të shkonte në spital për kontroll.

Nëse analizat do të dilnin mirë ai mund të kthehej brenda në shtëpi dhe te vazhdonte normalisht dhe të sqaronte banorët pse e bëri këtë ndërkohë sinjalizohet një reagim nëpër rrjetet sociale nga një mjeke Shqiptare qe punon në në Gjermani. Ajo thotë:

”E dashur Arbana dhe Top Channel smund te dergoni dike qe luan urgjent ne spital ne oren 22:00! Kjo eshte e pa pranueshme! Ne kete ore urgjenca punon per urgjenca dhe jo per semundje ge jane te diagnostikuara apo jo me që qofte kjo dhe καncer!Kjo eshte e paprueshme qe Resurset Njerezore te ezaurohen per Spektaklin tua! Ate mjek apo infermiere qe eshte sot ne QSUT roje, per te mund te kete nevoje DIKUSH QE KA SIMPTOMA AKUTE! KJO OE BENI ESHTE E PAPRANUESHME! KETE E THEM ME BINDJE TE PLOTE DHE EKSPERIENCE 11 VJECARE NE GJERMANI! TURP!”Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *