Shakira shpërthen ndaj Pique: Unë vlej sa dy 22-vjeçare, ndërrove një Ferrari me një Twingo…


Ishte shumë e pritur dhe nuk zhgënjeu. Të paktën, për sa i përket tekstit. Po flasim për këngën e publikuar mëngjesin e sotëm, bashkëpunim i producentit argjentinas Bizarrap dhe këngëtares kolumbiane Shakira.

Në fakt, teksti është një mesazh i ashpër për ish-partnerin e yllit të pop-it, ish-mbrojtësin e Barcelonës, Gerard Piqué. Disa fragmente të tekstit kishin dalë tashmë në orët e fundit, por me publikimin e këngës së plotë, janë zbuluar referencat e shumta të këngëtares për ish-in dhe partneren e tij aktuale, Clara Chía.

Ky është teksti i plotë i këngës së re “Shakira: Bzrp Music Sessions, Vol. 53”:

Për djem si ju, uh-uh-uh-uh, oh oh oh oh,

për djem si ju, uh-uh-uh-uh.

Më falni, kam kapur tashmë një aeroplan tjetër,

nuk do të kthehem këtu, nuk dua një zhgënjim tjetër.

Aq sa pretendohesh si kampion,

dhe kur unë kisha nevojë për ty,

jepje versionin tënd më të keq.

Më fale fëmijë, ka kaluar një kohë,

se duhet ta kisha hedhur atë mace,

një ulkonjë si unë nuk është për një fillestar.

Një ulkonjë si unë nuk është për djem si ju, uh-uh-uh-uh,

për djem si ju, uh-uh-uh-uh.

Një ulkonjë si unë nuk është për djem si ju, uh-uh-uh-uh,

për djem si ju, uh-uh-uh-uh.

Unë isha shumë e madhe për ty,

kjo është arsyeja pse tani je me dikë si ti, uh-uh-uh-uh


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *