Lajm i trishtë! Infermierja nga Lushnja humb jetën në lulen e rinisë, vetëm 30 vjeçe


Një infermiere nga Lushnja ka humbur jetën ditën e sotme. Me anë të një postimi në rrjetin social “Facebook” nga Urdhëri i Infermierit të Shqipërisë bëhet fjalë për infermieren Xhuliana Seferin.

Ata shprehin keqardhje për infermieren duke i ngushëlluar familjarët dhe miqtë për humbjen e saj nga jeta. Seferi ka mbaruar studimet për Infermieri- Mami dhe punonte në spitalin publik të Lushnjës si infermiere. Postimi: Të nderuar kolegë! Me hidhërim të thellë njoftojmë se është ndarë nga jeta në moshë shumë te re kolegia jonë Xhuliana Seferi.

Znj. Seferi lindi në 30 Tetor 1993 në qytetin e Lushnjes. Studimet e larta i kreu pranë Universitetit Ismail Qemali, në degën Infermieri-Mami. Ka ushtruar profesionin e infermieres pranë Poliklinikës së Specialiteteve në Lushnje. Kolegët, miqtë dhe familjarët do të ruajnë kujtimet më të mira për Xhulianën e cila do të kujtohet për virtytet e larta njerëzore dhe intelektuale.

Urdhri i Infermierit të Shqipërisë i shpreh ngushëllimet e sinqerta familjarëve, miqëve, kolegëve dhe gjithë të dashurve të saj për këtë humbje të pazëvendësueshme. Qoftë i paharruar kujtimi i saj.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *