Tragjike! Humbin jetën tetë persona nga orteku, zbardhen detajet e rënda


Tetë persona humbën jetën sot dhe shumë të tjerë rezultojnë të zhduikur pasi një ortek u shkëput nga malet e Tibetet, raportojnë mediat kineze.

Agjencia e lajmeve Xinhua raportoi se orteku u formua në daljë të një tuneli në një rrugë që lidh qytetin e Nyugchi me qarkin e Meinling në Tibentin juglindor.

Zyrtarët raportojë se orteku bllokoi njerëzit në makina, ndërsa operacioni i shpëtimi është duke u zhvilluar .

Ende nuk dihet numri i personave të zhdukur.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *